Dva vrlo važna i edukativna predavanja u organizaciji MORH-a i HAK-a

Autor: Toni Dukić, 10. 4. 2024.

Dana 9. travnja u TIŠ Ruđera Boškovića u Sinju održana su dva vrlo zanimljiva i korisna predavanja.

Prvo su učenici 3.E i 3.B razreda prisustvovali predavanju MORH-a na temu Postani vojnik. Gosti su im približili pojam hrvatske vojske te im na primjeren i razumljiv način objasnili kako bi ulaskom u vojni sustav bili dio modernog sustava koji omogućuje bolje uvjete života i rada, ulaže u ljudski potencijal te svim djelatnicima omogućuje kontinuirani profesionalni razvoj.

Ukratko su im predstavljeni potrebni uvjeti za pristup vojsci te su podijeljeni promotivni materijali. S obzirom na iskazani interes učenika, organizirana je i provedena suradnja s časnicima MORH-a.

Jednako zanimljivo bilo je i edukativno predavanje HAK-a maturantima koji se obrazuju u zanimanju Vozač motornog vozila C kategorije. U sklopu Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa Republike Hrvatske kroz temu Mladi/Novi vozači – brzina može ubiti prikazani su primjeri iz stvarnog života te je učenicima ukazano na važnost odgovornog ponašanja u prometu, a s ciljem prevencije neželjenih ishoda.

Više fotografija pronađite OVDJE.