Hrvatska kutija iznenađenja

Autor: Marica Barać, 22. 3. 2024.

Jučer smo uručili drvene kutije naziva "Hrvatska turistička kutija iznenađenja" Srednjoj školi Ivana Meštrovića iz Drniša, na čelu s voditeljicom projekta Kultura, turizam i strukovno obrazovanje nastavnicom Martinom Jerković.

Ravnateljica škole Marica Barać prigodnim je riječima pozdravila sve prisutne, izrazila zadovoljstvo suradnje strukovnih škola na vrlo lijepom projektu te pokazala radove koje učenici smjer stolari izrađuju s nastavnicima Stevom Kozićem i Željkom Milanovićem u školskim radionicama gdje prenose znanje i jačaju učeničke vještine potrebne za budući život u struci ali i izvan nje koristeći IKT tehnologiju i ručni rad pri obradi drva. Nastavnik Stevo Kozić pojasnio je strukturu drveta koje je korišteno u radu te način i proces izrade do gotovog proizvoda.

Učenici Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića iz Sinja smjer stolari sa svojim mentorima izradili su drvene kutije 45X45 cm od drvene građe jelovine naziva Hrvatska turistička kutija iznenađenja. Učenici koji su izrađivali drvene kutije polaznici su 1b razred Ivano Ćurković i Leon Romac, 2b Dario Dedić, Mirko Lipotić i Ivan Dragušica te 3b Ante Dedić Jandrek, Ante Pavić, Ivan Jenjić, Ante Vugdelija i Ćiro Vlajčević. U znak zahvale za izvrstan rad svi su učenici dobili tehnički poklon koji će im itekako dobro služiti u svakodnevnom životu.

Voditeljica projekta u Srednjoj školi Ivana Meštrovića Drniš, Martina Jerković zahvalila se usmeno svima u ime ravnatelja gosp. Hrvoja Pekasa, kolegice voditeljice projekta u Ekonomskoj i upravnoj školi Split Klaudije Dimić dipl.oec. i ravnateljice splitske škole gđe. Nede Bartulin, na divnom prijemu i izvrsnim drvenim kutijama izrađenim vrijednim rukama sinjskih srednjoškolaca budućih stolara.

Drvene kutije naziva Hrvatska turistička kutija iznenađenja uskoro odlaze na za to planirana mjesta u NP Krka, TZ Skradin, TZ Split, Srednju školu Ivana Meštrovića Drniš i Ekonomsku i upravnu školu Split. Prije samog izlaganja javnosti kutije će biti napunjene informativnim karticama ukupno 50 komada po kutiji koje su izradili učenici ekonomisti iz Drniša i Splita. Kartice informativnog karaktera obrađuju područje od Burnuma do Dioklecijanove palače.

Više fotografija pogledajte OVDJE.