EKO akcija sadnje stabala povodom Svjetskog dana šuma

Autor: Marica Barać, 21. 3. 2024.

Na prvi dan proljeća 20. ožujka 2024. u školskom dvorištu Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića u Sinju održana je akcija sadnje stabala povodom Svjetskog dana šuma i dana Gorana.

Akcija je održana na prijedlog udruge SRMA, a u sklopu izvannastavne aktivnosti EKO-akcije, a pod vodstvom nastavnika Neli Šimleše, Mirele Glibote, Boženka Jankovića i Željka Milanovića.

Tijekom akcije posađeno je 10 sadnica masline sorte Istarska oblica.

Stabla masline su posadili učenici razrednog odjeljenja 3B zanimanja stolar i 1D zanimanja elektroinstalater. Učenici su prije sadnje izradili drvene štapove za učvršćenje sadnica te pripremili potreban alat. Nakon pripreme tla, sadnje i učvršćenja sadnica učenici su zalili sadnice, a iste su posadili na više lokacija u školskom dvorištu.