Izlučno natjecanje Worldskills Croatia 2024. - Električne instalacije

Autor: Toni Dukić, 13. 3. 2024.

U organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića u Sinju 12. ožujka 2024. godine održano je izlučno natjecanje učenika strukovnih škola Worldskills Croatia 2024. u disciplini Električne instalacije.

Natjecanju su se odazvali učenici i mentori iz Srednje škole Petra Šegedina iz Korčule, Obrtničko-industrijske škole u Imotskom, Obrtno tehničke škole Split, Strukovne škole Vice Vlatkovića Zadar i kao škola domaćin Tehnička i industrijska škola Ruđera Boškovića u Sinju.

Nakon svečanog otvorenja i pozdravne riječi ravnateljice Marice Barać natjecateljima je predstavljen hodogram natjecanja te uvjeti vrednovanja i sustav bodovanja s naglaskom na pridržavanju mjera zaštite na radu.

Kako bismo našim gostima učinili boravak što ugodnijim, mentore i članove Prosudbenog povjerenstva proveli smo ulicama grada Sinja te posjetili  Muzej Sinjske alke i crkvu Čudotvorne Gospe Sinjske. Ovim putem još jednom zahvaljujemo ravnatelju Muzeja, gdinu. Borisu Filipoviću Grčiću, koji nam je omogućio sponzoriranu posjetu i vođeni obilazak kako bismo našim gostima što vjerodostojnije prenijeli svijest o baštini Viteškog alkarskog društva.

Za tehničku provedbu modela zadatka posebnu zahvalnost upućujemo našim stalnim donatorima iz tvrtke Schrack technik koji su nam omogućili opremanje radnih stolova s visokokvalitetnom opremom. Naši prijatelji su i ovaj put prepoznali i podržali trud i rad učenika te iskazali spremnost za suradnju.

Nagrade za prvoplasirane učenike omogućila je tvrtka Era commerce koja nam je uvijek na raspolaganju oko organizacije i promocije školskih događanja. Na završnu razinu natjecanja plasirali su se učenici Srednje strukovne škole Vice Vlatkovića u Zadru i Obrtno tehničke škole u Splitu.

Po provedbi natjecanja održan je svečani ručak u Hotelu Alkar. Druženje je zaključeno proglašenjem rezultata i podjelom prigodnih nagrada i zahvalnica učenicima i mentorima. U darivanju učenika i mentora sudjelovala je i Turistička zajednica grada Sinja, predstavljena od strane gđe. Monike Vrgoč, koja je osigurala promotivne materijale i prepoznatiljive medenjeke sa simbolima grada Sinja za sve sudionike natjecanja. Kao Škola domaćin svjesni smo svoje uloge i odgovornosti u predstavljanju našeg grada te zato posebno zahvaljujemo Turističkoj zajednici grada Sinja na iskazanoj potpori.

Također, zahvaljujemo svim djelatnicama Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića u Sinju na iznimnom angažmanu oko pripreme i realizacije samog događaja.

Ništa od navedenog ne bi bilo moguće bez logističke i financijske podrške osnivača, Splitsko-dalmatinske županije, koja je još jednom pokazala spremnost na promicanje svih odgojno-obrazovnih aktivnosti te konkurentosti u postizanju izvrsnosti kroz natjecanja učenika.

Natjecanje je imalo značajnu odgojno-obrazovnu vrijednost za sve učenike koji su sudjelovali u provedbi i realizaciji istoga, a kvalitetom i atraktivnošću same strukture natjecanja promiče se popularizacija i prepoznavanje strukovnog obrazovanja u društvu.