DRŽAVNA MATURA: Obavijest

Autor: Toni Dukić, 4. 12. 2023.

Poštovani i dragi učenici, roditelji i nastavnici,

Prijave ispita državne mature za prvi rok u školskoj godini 2023./2024. traju od  1. prosinca 2023. godine u 12.00 sati  do 15. veljače 2024. godine u 12.00 sati.

Sve važne datume za pristupnike, kao i korisne kontakte i poveznice možete preuzeti u prilogu.

U prilogu se nalaze upute za prijavu u sustav za učenike u redovitom sustavu obrazovanja.

Probnu prijavu s učenicima u proteklom tjednu izvršila je ispitna koordinatorica Škole te su oformljene Whatsapp grupe ispitne koordinatorice s učenicima maturalnih razreda radi lakše i brže razmjene informacija.

Pristupnici trebaju pratiti naslovnice mrežnih stranica www.postani-student.hr i www.ncvvo.hr na kojima će biti objavljene sve potrebne informacije.
Također, nužno je pročitati i prihvatiti Opće uvjete prijava ispita državne mature i studijskih programa prilikom prve prijave.

Za dodatne informacije o prijavama ispita državne mature možete se obratiti ispitnoj koordinatorici ili zajedno kontaktirati Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja na e-adresu: drzavna.matura@ncvvo.hr ili na broj telefona: 01 4501 899.

Učenici u redovitome sustavu obrazovanja u školskoj godini 2023./2024. o potrebi prilagodbe ispitne tehnologije trebaju obavijestiti ispitnoga koordinatora u školi koju pohađaju.
Ostali pristupnici koji žele polagati ispite državne mature, a koji imaju potrebu za prilagodbom ispitne tehnologije, trebaju poslati upit za obrazac Zahtjeva za prilagodbu ispitne tehnologije za pristupnike i dodatne upute na e-adresu: prilagodba.dm@ncvvo.hr.

Upit se šalje od 1. prosinca 2023. do 15. veljače 2024. godine.