Objavljena lista najboljih odgojno-obrazovnih djelatnika, među njima i Marija Gaurina

Autor: Toni Dukić, 6. 10. 2023.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja jučer, na Svjetski dan učitelja, dodijelilo je nagrade najboljim odgojno-obrazovnim djelatnicima u Hrvatskoj u 2022./2023. školskoj godini.

Nagradu, koja se dodjeljuje od 2019., ove je godine dobilo 505 najboljih, među kojima je i naša profesorica fizike Marija Gaurina.

Ove će godine najbolji nastavnici dobiti nagradu u iznosu od 1.327 eura bruto, a za dodjelu su se vrednovala postignuća ostvarena u razdoblju od 16. lipnja 2022. do 15. lipnja 2023. godine. Bodovi su se mogli prikupiti za mentorstvo učenicima, predavanja, radionice i edukacije, bodovao se i rad u stručnim vijećima i udrugama, a bodove su zaradili i oni koji objavljuju stručne članke te su izrađivali nastavne materijale i obrazovne sadržaje.

Vrednuje se u sklopu javnog poziva i vođenje projekata, a bodovi se dodjeljuju i u kategoriji unaprjeđenja rada škole te za rad na unaprjeđenju sustava obrazovanja.

Čestitke Mariji!