Održan Kup sv. Franje, naši nogometaši osvojili prvo mjesto

Autor: Marica Barać, 5. 10. 2023.

Održan je Kup sv. Franje, sportsko natjecanje između učenica i učenika sinjskih srednjih škola.

Prema najavi, dana 3. listopada održan je Kup sv. Franje koji je prigodno organizirala Franjevačka klasična gimnazija u Sinju, u čast svoga su-zaštitnika sv. Franje Asiškoga, a u suradnji i uz podršku ostale tri sinjske srednje škole.

Kup je održan u srednjoškolskoj dvorani, gdje su uz Franjevačku klasičnu gimnaziju sudjelovale; Opća gimnazija Dinka Šimunića, Srednja strukovna škola bana Josipa Jelačića te Tehnička i industrijska škola Ruđera Boškovića. Natjecanje u malom nogometu-futsalu započelo je utakmicom između Franjevačke klasične gimnazije i Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića u kojoj ekipa Tehničke industrijske škole Ruđera Boškovića odnosi sigurnu pobjedu rezultatom 7:1.

Druga utakmica odigrana je između ekipe Opće gimnazije Dinka Šimunovića i Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića rezultatom 1:0 u korist Opće gimnazije Dinka Šimunovića. Utakmicom za treće mjesto svoj pehar osigurava Franjevačka klasična gimnazija koja je rezultatom 5:1 slavila protiv Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića.

Finalnom utakmicom titulu prvaka kupa osvaja Tehnička industrijska škola Ruđera Boškovića koja je pobijedila Opću gimnaziju Dinka Šimunovića rezultatom 3:1. Nakon nogometnog dijela natjecanja uslijedila je rukometna utakmica između Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića i Franjevačke klasične gimnazije, a pobjedu je odnijela Srednja strukovna škola bana Josipa Jelačića rezultatom 10:6.

Po završetku prigodnog sportskog događaja održana je podjela pehara i ugodna zakuska u prostorijama srednjoškolske dvorane.

Organizator se zahvaljuje svim sudionicama prigodnog natjecanja, njihovim mentorima, tehničkoj službi, te napose ravnateljima navedenih školskih ustanova na podršci.

Piše: Fra Joško Kodžoman, ravnatelj FKG