Promicanje vrijednosti EU-a i obilježavanje Dana ljudskih prava

Autor: Marica Barać, 7. 12. 2022.

Junior ambasadori naše škole zajedno s nastavnicima, senior ambasadorima, obilježili su Dan ljudskih prava te su kroz radionicu razgovarali o promicanjima vrijednosti EU-a.

7. prosinca učenici junior ambasadori sudjelovali su u radionici na temu Dana ljudskih prava koji se obilježava 10. prosinca. Učenici su razgovarali o tome koja su osnovna ljudska prava te su čitali tekst Deklaracije o pravima čovjeka. Odgledali su video ,,Priča o ljudskim pravima" preko kojeg su se pobliže s pojmom ,,ljudska prava", ali i njegovim kršenjem. Zajedno s nastavnicom geografije Nikolinom Ratković razgovarali su o ljudskim pravima kroz povijest pa sve do danas, kao i o vrijednostima koje promiče Europska unija. Nakon prezentacije pomoću koje su se upoznali s nekim novim pojmovima o ljudskim pravima, odigrali su Kahoot kviz kako bi provjerili usvojenost novih saznanja.