Učenici TIŠ Ruđera Boškovića u Sinju u U18 reprezentaciji Hrvatske u ragbiju

Autor: Marica Barać, 10. 11. 2022.

Trojica učenika TIŠ Ruđera Boškovića u Sinju pozvani su u juniorsku ragbi reprezentaciju Hrvatske. Mislav Šušnjara, Marko Radan i Tino Lucić učenici su četvrtih razreda, a moramo spomenuti i Luku Iliju Gašpara, našeg bivšeg učenika, koji je također dobio poziv ragbi reprezentacije. Ovim putem čestitamo našim dečkima, a saznali smo i nešto više o njihovom putu koji ih je doveo među najbolje ragbijaše Hrvatske U18 reprezentacije.

Mislav i Marko ragbi su počeli trenirati prije osam godina, a Tino prije godinu dana. Osim ragbija, Tino trenira i kickbox u kickboxing klubu „Knez“, gdje je također ostvario zapažen uspjeh. Prema njihovim riječima, za ragbi su se odlučili jer su oduvijek bili živahna djeca, a svoju su energiju htjeli usmjeriti u nešto pozitivno.  Treniraju pet puta tjedno, a njihov trening traje oko dva sata. Sastoji se od zagrijavanja u prvome dijelu treninga, zatim tehničkog dijela i strategije koji traju oko 40 minuta i na kraju kondicijske pripreme ili snage. Zbog sportskih obveza odriču se mnogočega, a najteže im pada to što vikendom ne mogu izlaziti kao njihovi vršnjaci jer su im utakmice najčešće subotom. Istaknuli su da im je ragbi donio dosta dobroga u životu, a osim novih prijateljstava tu je i fizička sprema i mentalna jakost, ali i mogućnost da proputuju brojnim državama pa su tako do sada bili u Bugarskoj, Srbiji, Latviji i Sloveniji.

S obzirom na to da su maturanti, pitali smo ih o njihovim planovima za budućnost. Marko i Tino još se nisu odlučili na kojem se fakultetu vide, dok se Mislav priprema za studij Kineziologije. Sva trojica su se složila da im je i daljnja budućnost vezana uz ragbi, a mi im želimo puno uspjeha i sreće u novim izazovima koji su pred njima.

Piše: Nikolina Vuković