Otvoren natječaj za STEM stipendije Rotary E-kluba Hrvatska

Autor: Marica Barać, 6. 9. 2022.

Rotary E-klub Hrvatska dodjeljuje pet stipendija učenicima srednjih škola smještenih u ruralna područja ili manje gradove.

Stipendija je najmijenjena učenicima koji su se istakli na natjecanjima u Hrvatskoj ili u inozemstvu na predmetima u STEM području (prirodoslovne znanosti, tehnologija uključujući informatiku i robotiku, inženjerstvo i matematika). Uvjet je da učenici ne primaju stipendiju po nekoj drugoj osnovi, a prednost imaju učenici  slabijeg materijalnog i socijalnog stanja. Stipendije se dodjeljuju za razdoblje od 10 mjeseci trajanja školske godine (od 1. rujna tekuće godine do 1. srpnja iduće godine) u iznosu od 1.000 kuna mjesečno, ukupno 10.000 kn po stipendistu. Rok za prijavu je 30.09.2022. godine. O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni elektroničkim putem najkasnije do 31.10.2022. godine. Za sva dodatna pitanja i informacije o natječaju učenici se mogu obratiti na e-adresu stipendije@rotary-eclub.hr. U privitku se nalaze uvjeti natječaja te prijavnica koju je potrebno ispuniti.