Pripreme za uređenje grada u povodu Alke i Velike Gospe

Autor: Toni Dukić, 20. 6. 2022.

Bliže nam se dani Alke i Velike Gospe. Vrijeme je to kada Sinj postaje centar Hrvatske, kada u mali grad dolaze tisuće hodočasnika.

Na nama kao domaćinima je da gostima priredimo najbolju moguću ponudu pa je tako Tehnička i industrijska škola Ruđera Boškovića u Sinju nastavila lijepu suradnju s udrugom Sinjski ferali te će zajedno ukrasiti grad.

Po uzoru na adventsko vrijeme bit će postavljen novi veliki feral, a ravnateljica TiŠ-a Marica Barać rekla je:

‘Njegove stranice ćemo ukrasiti alkama koje će biti povezane žicom. Unutar ferala će biti svjetlo, a postavit će se kod Alkarskih dvora, na fontani Petrovac. Također, nastavljena je i suradnja s Centrom za odgoj i obrazovanje ‘Juraj Bonači’. Ispilali smo lesonit ploče na manje dimenzije, koje ‘Jurajovci’ koriste za izradu magnetskih pločica, privjesaka i ogrlica. To će im puno ubrzati postupak izrade suvenira. Hvala učenicima 1. B, 1. H i 1. D te njihovim nastavnicima koji su sve zadatke odradili brzo i kvalitetno. Nadam se uspješnoj suradnji i sljedeće školske godine’.