Sretan Dan Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića u Sinju

Autor: Marica Barać, 18. 5. 2022.

Dragi učenici, poštovani profesori i djelatnici Škole, čestitam vam dvadeset i devetu obljetnicu postojanja Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića u Sinju.

Školska obljetnica je velika radost za sve. Radost susreta i uspomena ali i velika odgovornost. Prije svega naša odgovornost prema onima koji su radili prije nas, i onima koji će doći poslije nas i nastaviti nadam se još uspješnijim putem.

Naša škola danas je kuća koju smo izgradili svi mi koji ovdje stojimo: nastavnici, djelatnici škole, učenici, roditelji i maturanti.

U proteklom vremenu suočili smo se sa neočekivanim izazovima, a zajedno smo postali, kako je vrijeme pokazalo, veliki kreativni, uigrani tim! Naši nekadašnji učenici sada su tu sa nama, ali kao naše kolege.

Tehnička i industrijska škola Ruđera Boškovića u Sinju danas je prepoznatljiva kao Škola čiji učenici postižu odlične rezultate na strukovnim natjecanjima, te također, izvrsne sportske rezultate. Vi dragi učenici, nastavite istim putem, sa željom da postanete ponajprije dobri, marljivi i pošteni ljudi, a onda i vrsni stručnjaci u svome radu.

Naša škola se posljednjih godina trudi ići u korak s vremenom. U školskoj 2021./2022 godini u školi se obrazuje 514 učenika, koji su raspoređeni u 24 razredna odjeljenja. Škola ima stabilan, iskusan tim od 66 djelatnika. Zadatak svih nas je kao i do sada da vam omogućimo bolje i suvremene uvjete rada.

Nastavljamo sa daljnjim zalaganjem, uređenjem i opremanjem Škole. I želim vjerovati da škola ima ne samo dobru sadašnjost, već i veliku budućnost.

Svima prisutnima iskreno želim dobro zdravlje i uspjeh. Hvala vam!

Vaša ravnateljca