Dan žena u našoj školi

Autor: Toni Dukić, 8. 3. 2022.

Međunarodni dan žena obilježava se 8. ožujka svake godine. Tog dana se slave ekonomska, politička i društvena dostignuća pripadnica ženskog spola.

Prvi Dan žena je obilježen 8. ožujka 1909. u SAD-u. Između ostalih važnih povijesnih događaja, njime se obilježava i požar u tvornici Triangle Shirtwaist u New Yorku 1911. godine kada je poginulo preko 140 žena.

Godine 1975., koja je proglašena Međunarodnom godinom žene, UN su službeno počeli obilježavati Međunarodni dan žena.

Tehnička i industrijska škola Ruđera Boškovića u Sinju je ponosna na sve svoje učenice i djelatnice, koje svakodnevno pridonose boljitku škole. Ovim putem im još jednom upućujemo čestitke povodom njihovog dana.

Ovom prigodom smo naše učenice darivali crvenim ružama, dok smo za sve djelatnice na hodniku pripremili kolače i kavu, uz kratko druženje preko velikog odmora.