Nabavljen novi kamion

Autor: Toni Dukić, 18. 12. 2021.

Jučer je na Poljudu upriličena primopredaja četiri kamiona, namijenjenih Prometno-tehničkoj školi Split – dva vozila te po jedno vozilo Obrtničko-industrijskoj školi Imotski i Tehničkoj i industrijskoj školi Ruđera Boškovića Sinj, koje provode program obrazovanja učenika za zanimanje – vozač motornog vozila.

Ukupna vrijednost nabave je 3.2 milijuna kuna, a ovime će se stvoriti kvalitetniji uvjeti za obrazovanje učenika, pogotovo jer su vozači deficitarni na tržištu.

U ime TIŠ Ruđera Boškovića Sinj ključeve kamiona preuzela je ravnateljica Marica Barać koja se zahvalila županu u ime svih djelatnika i učenika ove škole.

‘Ova donacija nam znači puno jer bez nje ne bi mogli obrazovati zanimanje vozač motornog vozila, budući da je sadašnjem kamionu istekao rok trajanja. Naši vozači sada dobivaju novo sredstvo za osposobljavanje, dakle 45 sati vožnje u 3. razredu, predmet Upravljanje motornim vozilom "C" kategorije. Zahvaljujem županu Bobanu i Splitsko-dalmatinskoj županiji u ime svih djelatnika te sadašnjih i budućih učenika naše škole’, kazala je Barać.