Savjetnici ASOO-a posjetili sinjske strukovne škole

Autor: Toni Dukić, 24. 9. 2021.

U cilju osnaživanja kompetencija nastavnika strukovnih predmeta, Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih započela je seriju savjetodavnih posjeta strukovnim školama u Republici Hrvatskoj.

Cilj im je doći u savjetodavni posjet u svih 300 škola, koliko ih je trenutno u sustavu strukovnog obrazovanja.

Tako su bili u posjeti Tehničkoj i industrijskoj školi Ruđera Boškovića u Sinju i Srednjoj strukovnoj školi bana Josipa Jelačića Sinj.

‘U prostorijama naše škole održana je interaktivna radionica na temu praćenja, vrjednovanja i ocjenjivanja učenika, kao i mogućnosti izvođenja online nastave. Posjetili su nas savjetnici iz svih sektora koje naša Škola obrazuje. Nakon izvrsne radionice u kojoj su naši nastavnici puno naučili, u suradnji sa kolegom Stipom Ivišićem, ravnateljem Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića Sinj, savjetnike smo ugostili u našem gradu. Posjetili smo Muzej Sinjske alke te ovim putem zahvaljujem Borisu Filipoviću Grčiću na izvrsnoj prezentaciji. Kolega Branimir Romac je u ulozi vodiča našim gostima pokazao znamenitosti našega grada. Ovim putem želim se zahvaliti savjetnicima na posjeti te se nadam da je ovo prvo druženje u nizu, a sve kako bismo unaprijedili strukovno obrazovanje’, rekla je ravnateljica Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića u Sinju Marica Barać.