Obavijest - nošenje maski

Autor: Marica Barać, 16. 9. 2021.

Poštovani,

Stožer civilne zaštite Grada Sinja je donio Odluku kojom se preporučuje da se u školama na području Sinja ne nose maske.

Nastavno na tu Odluku, izvješćujemo učenike, roditelje i zainteresiranu javnost, da će se u Tehničkoj i industrijskoj školi Ruđera Boškovića u Sinju poštovati mjere koje je donio Hrvatski zavod za javno zdravstvo te Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske.

Između ostalog, prema važećim mjerama, obvezno je nošenje maski ukoliko nije moguće osigurati potrebni razmak od dva metra. Također, izuzet od obveze nošenja maske u školi može biti samo učenik/djelatnik čije zdravstveno stanje to onemogućuje; navedeno utvrđuje nadležni školski liječnik za učenika ili obiteljski liječnik za djelatnika.

Što se tiče ukidanja obveze nošenja maski, u slučaju povoljne epidemiološke situacije nadležni lokalni stožer, na prijedlog ustanove i suglasnost osnivača, može odlučiti da za pojedinu školu učenici ne moraju nositi maske te da nastavnici u učionici ne trebaju nositi masku iako je razmak manji od navedenog, kao i obvezu nošenja maski čak i prilikom navedenih razmaka u učionici u slučaju nepovoljne epidemiološke situacije.

Kako vidimo, epidemiološka slika je u ovom trenutku jako loša i nemamo namjeru tražiti suglasnost Osnivača za ukidanje obveze nošenja maski.

S poštovanjem,

Marica Barać, dipl. inž., ravnateljica