Svečana podjela završnih svjedodžbi

Autor: Toni Dukić, 1. 7. 2021.

Danas je u Tehničkoj i industrijskoj školi Ruđera Boškovića u Sinju održana svečana podjela završnih svjedodžbi.

Dok je za gimnazijalce državna matura posljednji pečat i zaključak  njihovog srednjoškolskog obrazovanja, učenicima strukovnih škola postavljen je još jedan zadatak – izrada i obrana završnog rada na temu iz područja svoje profesije.

Tako su naši vozači,stolari, automehaničari,vodoinstalateri, instalateri grijanja i klimatizacije, autoelektričari, elektroinstalateri, tehničari cestovnog prometa, računalni tehničari za strojarstvo i elektrotehničari pokazali da su postali pravi znalci svoje struke.

Među radovima ističemo praktični rad našeg učenika Anđela Podruga koji se obrazovao u zanimanju elektrotehničar, a mentor mu je bio profesor Ivan Vulić, dipl.inž.elektrotehnike.

Anđelo je za završni rad uspješno dizajnirao i izradio model robotske ruke sa šest stupnjeva slobode gibanja.

Konstrukcija robotske ruke je u potpunosti izrađena na 3D printeru kojeg smo nabavili početkom ove školske godine. Robotska ruka je upravljana Arduino mikroupravljačem.

Također, iznimno se ponosimo uspjehom našeg bivšeg učenika Mislava Rajevskoga koji je prije nekoliko dana postao dobitnik dekanove nagrade u generaciji 2020./2021. na splitskom FESB-u. Ovakvi uspjesi su najbolja promocija naše škole.

Čestitamo svima, a također očekujemo i pozitivne rezultate na državnoj maturi te da će s jednakom zrelošću i trudom nastaviti svoj obrazovni i profesionalni razvoj.

‘Hvala svim našim maturantima što su odabrali Tehničku i industrijsku školu Ruđera Boškovića u Sinju za mjesto svog obrazovanja. Nastojat ćemo i dalje napredovati i omogućavati svim učenicima što bolje uvjete obrazovanja’ – kazala je ravnateljica Marica Barać, dipl. inž.