Noć knjige u Tehničkoj i industrijskoj školi Ruđera Boškovića u Sinju

Autor: Toni Dukić, 23. 4. 2021.

Noći knjige, manifestaciji koja se održava 10. godinu zaredom, svoj obol dali su i učenici TIŠ Ruđera Boškovića u Sinju.

Noć knjige jedna je od najvećih i najpoznatijih domaćih manifestacija posvećenih knjizi s tisućama organizatora programa i stotinama tisuća sudionika diljem Hrvatske.

Tema ovogodišnjeg jubilarnog izdanja je Ljekovita moć knjige, stoga su učenici Jelena Kundid (3A) i Ivan Prcela (1C) u obliku power point prezentacije online putem (u skladu s važećim epidemiološkim mjerama), predstavili autore Annu Todd i Lauru Hillenbrand i njihova djela.

Zadivljujućim entuzijazmom i srčanošću predočili su svoje dojmove o djelu i objasnili zašto misle da njihovi naslovi mogu predstavljati lijek za čitatelje te koje poruke i ideje djela su bitne njima kao čitateljima.

U ugodnoj i opuštenoj atmosferi raspravljalo se o važnosti čitanja, značenju sve učestalijih web portala koji šire pisanu riječ, i hoće li u budućnosti  digitalna izdanja knjiga odnijeti pobjedu nad klasičnim, tiskanim izdanjima. Sigurno je, pak, ako je suditi po današnjim izlaganjima i ostalim učenicima koji su sudjelovali u debati, da čitanje među mladima ima budućnost!

Nikola Jelinčić, prof.