TIŠ Ruđera Boškovića u Sinju obilježila Europski i svjetski tjedan novca

Autor: Toni Dukić, 29. 3. 2021.

Unatoč online nastavi, nastavnici i učenici Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića u Sinju vrlo su aktivni u svom radu, pa su tako obilježili Europski i svjetski tjedan novca.

Ravnateljica Marica Barać kazala nam je kako se ova sinjska škola međužupanijski povezala sa školama iz Šibensko-kninske i Zadarske županije.

‘Organizatorica događaja sa institucijama je bila prof. Martina Jerković iz Srednje škole Ivan Meštrović iz Drniša, a naša djelatnica, profesorica Perinka Čavčić organizirala je naše učenike, razrede 4. F – Tehničar cestovnog prometa i 4. C – Elektrotehničar te ih je pripremila za dva predavanja. Prvo predavanje na temu štednje i potrošnje novca održali su predstavnici Hrvatske gospodarske komore, a drugo na temu uvođenja eura u Republici Hrvatskoj predstavnici Hrvatske narodne banke. Svim događanjima prisustvovalo je ukupno 220 učenika iz tri županije, čime smo postigli lijepi rezultat međužupanijske suradnje i u ovim izazovnim vremenima’, kazala je ravnateljica Barać.