Opremljena učionica za izvođenje laboratorijskih vježbi; Stigla i nova tračna pila

Autor: Marica Barać, 17. 3. 2021.

Tijekom božićnih praznika, ali i nakon povratka u školske klupe bilo je itekako radno u TIŠ Ruđera Boškovića u Sinju.

Obnovljena je učionica za izvođenje laboratorijskih vježbi iz elektrostruke, nabavljeno je šest novih radnih stolova i nastavnički stol s odgovarajućim napajanjem istosmjernog, izmjeničnog i trofaznog napona.

Također, kupljeni su novi osciloskopi te generatori napona i drugi instrumenti. Ovom vrlo vrijednom opremom učenici će na kvalitetniji način izvoditi laboratorijske vježbe (spajanje stvarnih strujnih krugova, mjerenje električnih veličina analognim i digitalnim instrumentima).

- Izvođenje vježbi na računalima svoju vrijednost, ali stvaran susret sa strujnim krugom, naponom, strujom i mjerenje analognim instrumentima su nezamjenjiv dio obrazovanja učenika u elektrotehničkim zanimanjima.

Vrijedi spomenuti i nabavku tračne pile za zanimanje stolar, na kojoj će se učenici obučiti ručno krojiti masivno drvo i pločaste materijale. Stroj je edukativnog karaktera, a na njemu se mogu izrađivati ručni elementi prozora, vrata te namještaja. Do početka nove školske godine škola planira kupiti još strojeva i uređaja, kako bi učenici bili što osposobljeniji za prelazak u svijet rada i poduzetništva - kaže ravnateljica Barać.

Obnovu kabineta  i nabavku tračne pile  financirala je Splitsko-dalmatinska županija, a ravnateljica Barać zahvalila se pročelniku Tomislavu Đonliću i njegovim suradnicima što su prepoznali potrebe škole i učenika kao i svojim djelatnicima, koji su tijekom praznika vrijedno radili na uređivanju ostalih učionica, kako bi učenici dobili što bolje uvjete za svoje obrazovanje. Naime, promijenjeni su podovi u gotovo svim učionicama te su iste i obojene.