Dan materinskog jezika

Autor: Toni Dukić, 21. 2. 2021.

Materinski, materinji ili maternji, manje je važno. To je ono što te mater uči dok još nisi knjigu okusio, to je onaj koji te prati dok rasteš i koji nosiš sa sobom gdje god pođeš.

Da je itekako važan, pokazuju brojna književna djela Cetinske krajine poput onih Dinka Šimunovića. I nije samo danas Njegov dan, već bi svaki trebao biti. Ne smijemo dopustiti da nam ga otmu već ga, naprotiv, moramo obogatiti. Ni germanizmi ni mađarizmi ni turcizmi ni talijanizmi nisu ga iščezli. Neće zar ni anglizmi danas. Dok je Cetinjana bit će i materinjeg. Materinskog.

U privitku pročitajte Sinjanje, zbirku riječi Sinja i Cetinske krajine.

Sretan vam Dan materinskog jezika

Priloženi dokumenti: