Blagdansko ozračje u TIŠ Ruđera Boškovića u Sinju

Autor: Marica Barać, 8. 12. 2020.

Ni epidemiološka situacija nije spriječila učenike i djelatnike Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića u Sinju da u školi prirede pravo blagdansko ozračje.

Već danima se intenzivno uređuju učionice i hodnici, a ravnateljica Marica Barać je izvijestila o svim aktivnostima. Kako nam je rekla, poštujući sve propisane mjere, učenici su zajedno sa svojim profesorima izrađivali ukrase, koji sada krase školske hodnike.

‘Učenici iz sektora Elektrotehnika i računalstvo su sa svojom profesoricom Nadom Barić uređivali učionice, a s profesorom Ivan Vulićem izrađivali božićne ukrase na 3D printeru. Također su izrađeni ukrasi i jelke od drva, za što su zaslužni učenici iz sektora Obrada drva, zajedno sa svojim profesorima Stevom Kozićem, Željkom Milanovićem i Vinkom Vukovićem, pod budnim okom profesorice Sanje Sarić‘, rekla je ravnateljica Barać.

Vrijedi spomenuti da su učenici iz zanimanja stolar napravili i izložbu svojih radova, a u sklopu akcije ‘Zasadi drvo, ne budi panj’ posađeno je stablo masline. Na ulazu u školu je okićena jelka, izrađene su jaslice, a učenici su upalili i obje adventske svijeće.

Učenici iz sektora Promet i logistika su s profesorom Antom Vučkovićem izradili digitalne čestitke, dok su učenici iz sektora Strojarstvo, brodogradnja i metalurgija radili stalke za jelke.

Prvo polugodište ove školske godine je pred samim krajem te je ravnateljica Barać svim učenicima i djelatnicima zaželjela mirne blagdane te sretnu Novu godinu, uz puno zdravlja te naravno, bolju epidemiološku situaciju.