Župan nagradio najuspješnije učenike

Autor: Matea Bešlić, 29. 6. 2018.

Splitsko-dalmatinska županija je 27. lipnja upriličila primanje za učenike i mentore osnovnih i srednjih škola koji su ostvarili uspjeh na državnim natjecanjima. Novost je da su ove godine uz natjecanja iz znanja uključene i strukovne discipline. Među nagrađenima je i dvoje učenika iz Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića u Sinju.

Župan Blaženko Boban sa zamjenikom Lukom Brčićem i pročelnikom UO za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport Tomislavom Đonlićem na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu nagradio je 71 učenika i 66 mentora osnovnih i srednjih škola.

Među nagrađenima su i učenici Domagoj Marunica– 2. mjesto, promet i logistika (mentorica Marica Barać) i Karlo Katić – 3. mjesto, promet i logistika (mentorica Marica Barać). Vrijedi spomenuti da su Domagoj i Karlo ekipno bili najbolji na državnom natjecanju.

Uz prigodna priznanja i plakete učenici su dobili i finacijsku nagradu u iznosima od 3.000 kuna za 1. mjesto, 2.500 kn za 2. mjesto i 2.000 kuna za 3. mjesto. Također, nagrađeni su i svi njihovi mentori u iznosu od 1.800 kuna.

Župan je naglasio da će ubuduće još više ulagati u izvrsnost jer to jamči prosperitet kako naše županije tako i cijele Domovine.