Noć knjige

Autor: Matea Bešlić, 25. 4. 2018.

U ponedjeljak 23. travnja naša škola sudjelovala je u manifestaciji Noć knjige.

Noć knjige je organizirana kako bi se, bez zatvaranja očiju pred često nelijepom svakodnevicom, barem na jedan dan više govorilo o čaroliji stvaranja i radosti čitanja knjiga, uz osnovnu nakanu predstavljanja knjiga domaćih i svjetskih autora te druženja uz knjigu i čitanje. Cilj projekta je kroz jedinstvenu manifestaciju potaknuti kulturu čitanja i uvažavanja knjige kao civilizacijskog i kulturološkog dosega.

Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu odobrila je naš program s recitalom i debatom od strane debatnog kluba na temu ZA I PROTIV E– KNJIGE.

Prije same debate učenici su po vlastitom izboru recitirali pjesme A.G. Matoša , D. Cesarića, D. Tadijanovića, J. Kaštelana, A.B. Šimića, Baudelairea i G. Marina.

Velika aktivnost osjetila se u debati gdje je bilo vidljivo da su učenici uložili veliki trud kako bi obranili svoj stav pred prepunom dvoranom učenika i nastavnika.

Sve pohvale učenicima koji su radili pod mentorstvom svojih profesora G. Grubišić, N. Jelinčića, A. Maras, I. Kerekeša i pedagoginje M. Milun.

Sudjelovali su sljedeći učenici: Bitunjac Nikolina, Bitunjac Anamarija, Cvitković Ante,  Čović Tino, Domazet Lošo Valentina, Matas Marko, Vrca Petar, Soldić Anja, Milanović Litre Viktor, Smoljanović Matea, Poljak Karlo, Pervan Tihan, Vučić Lucija, Mihoč  Željko, Marić Drvoličanin Domagoj i Jurko Klara.

Ekipe pod vodstvom Valentine Domazet Lošo i Nikoline Bitunjac pokazale su veliku borbenost, a na kraju je pobijedila KNJIGA.

Pripremila: pedagoginja Mirjana Milun