JAVNI POZIV ZA PRIJEM OSOBE NA STRUČNO OSPOSOBLJAVANJE BEZ ZASNIVANJA RADNOG ODNOSA

Autor: Matea Bešlić, 2. 3. 2016.

Temeljem članka 6. Zakona o poticanju zapošljavanja („NN“ br.: 57/12, 120/12) Tehnička i industrijska škola Ruđera Boškovića u Sinju, raspisuje Javni poziv za prijem osoba na stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa za radno mjesto

NASTAVNIK/ NASTAVNICA HRVATSKOG JEZIKA  – 1 izvršitelj/ ica -  pripravnik, puno radno vrijeme, za 12 mjeseci

Uvjeti propisani Zakonom o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („NN“ broj: 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12,16/12 , 86/12, 94/13 i 152/14) i Pravilnikom o stručnoj spremi i pedagoško-psihološkom obrazovanju nastavnika u srednjem školstvu („NN“ broj: 1/96 i 80/99).

Pored navedenih uvjeta, kandidat/kinja treba ispunjavati i uvjete iz Zakona o poticanju zapošljavanja sukladno kriterijima koje utvrđuje Hrvatski zavod za zapošljavanje.

Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati.

Obavijest o izboru i poziv na potpisivanje ugovora o stručnom osposobljavanju bez zasnivanja radnog odnosa bit će poslani samo izabranom kandidatu/kinji.

Obavijest o izboru kandidata/kinje će biti objavljen na web stranici i oglasnoj ploče Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića u Sinju.

Prije potpisivanja ugovora o stručnom osposobljavanju bez zasnivanja radnog odnosa kandidat/kinja dužan je dostaviti originalne dokumente.

S kandidatom/kinjom izabranim na stručno osposobljavanje sklapa se pisani ugovor u kojem se utvrđuje radno mjesto za čije se poslove provodi stručno osposobljavanje, trajanje stručnog osposobljavanja te međusobna prava, obveze i odgovornosti ugovornih strana.

Uz prijavu obvezno je dostaviti sljedeće priloge i dokaze o ispunjavanju uvjeta:

životopis;
dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (isključivo preslika diplome );
dokaz o tome da nemaju odgovarajućeg stručnog i radnog iskustva (kandidati/kinje moraju dostaviti elektronički zapis ili potvrdu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje);
dokaz o hrvatskom državljanstvu (kao dokaz priložiti isključivo presliku domovnice);
uvjerenje o nekažnjavanju i da se protiv kandidata/kinje ne vodi kazneni postupak, ne starije od 6 mjeseci;
uvjerenje o nezaposlenosti Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta podnose se u roku od 8 dana od dana objave Javnog poziva web stranicama i oglasnim pločama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, na adresu:Tehnička i industrijska škola Ruđera Boškovića u Sinju, Dinka Šimunovića 12, 21 230 Sinj s naznakom  „ Javni poziv-za za stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa“.

Javni poziv će biti objavljen na web stranici  i oglasnoj ploče Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića u Sinju.

Za sve informacije kandidati/kinje se mogu obratiti na broj telefona: 01/ 82 15 02 .

Priloženi dokumenti:
Strucno_osposob._-poziv_za_hrvatski_jezik.pdf (60.27 KB)