Dan žena u Tehničkoj i industrijskoj školi Ruđera Boškovića u Sinju

Autor: Toni Dukić, 8. 3. 2024.

Međunarodni dan žena i ove godine prigodno je obilježen u Tehničkoj i industrijskoj školi Ruđera Boškovića u Sinju.

Naše je djelatnice jutros dočekala kava, čaj i slatka peciva u zbornici kako bi što ugodnije započele ovaj dan. Ovom simboličnom gestom izražena je zahvalnost za trud i napore koji naše djelatnice svakodnevno ulažu na svim životnim poljima.

Druženje je nastavljeno s učenicama naše Škole u uredu ravnateljice uz topli napitak i peciva. Učenice i djelatnice Škole su se u ugodnom, neformalnom okruženju prisjetile doprinosa žena u svim aspektima društva. Svim učenicama prigodno je darovana ruža kao simbol poštovanja i uvažavanja. Druženje je imalo i značajnu odgojnu vrijednost uz naglasak na odmicanje od stereotipa “muških” zanimanja koji naše učenice svojim brojnim uspjesima svakodevno “razbijaju”

Osjećaja zajedništva nije nedostajalo, a konstruktivnim razgovorom izneseni su prijedlozi za unaprjeđenje školskog okruženja kako bi boravak u Školi učinili još ugodnijim i poticajnijim za rad.