Školska natjecanja iz sektora Promet i logistika

Autor: Marica Barać, 1. 2. 2024.

Završena su sva školska natjecanja u Sektoru prometa i logistike za školsku godinu 2023./24. Tijekom dva  tjedna, u organizaciji Stručnog vijeća prometa i logistike Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića u Sinju, provedena su natjecanja u disciplinama: Vožnja motornog vozila, Prometna tehnologija i logistika te Natjecanje tehničara cestovnog prometa u Autocad-u.

Na natjecanje u Vožnji motornog vozila se prijavilo pet učenika 3.E razreda, od kojih je u području poznavanja Prometnih propisa u cestovnom prometu, zatim poznavanju Prometne tehnike te Prijevoza tereta najviše znanja pokazao Jakov Delaš čime je ostvario pravo sudjelovanja na izlučnom Međužupanijskom natjecanju u Vožnji motornog vozila koje će se održati u Sisku.

Na natjecanje u Prometnoj tehnologiji te Natjecanje u Autocad-u, prijavila su se dva učenika iz 4.F razreda. Bolji rezultat u Prometnoj tehnologiji i logistici ostvario je Ivan Totić čime je ostvario pravo sudjelovanja na izlučnom Međužupanijskom natjecanju koje će se održati 15. ožujka 2024. godine u Zagrebu, dok je u Natjecanju u Autocad-u bolji rezultat ostvario David Šipić čime se plasirao na završno državno natjecanje koje će se održati u Zagrebu.