Dan Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića u Sinju

Autor: Marica Barać, 18. 5. 2020.

Danas je dan Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića u Sinju. Zbog situacije prouzrokovane pandemijom koronavirusa nije bilo moguće organizirati proslavu dana škole, no kako ovaj dan ipak ne bi prošao nezapaženo pobrinula se ravnateljica Marica Barać:

Još smo pod dojmom globalnog virusa koji je pokušavao poremetiti naš svakodnevni život u kojem je školovanje jedan od najvažnijih i najzahtjevnijih ljudskih potreba. I baš kad se očekivalo da će škola doživjeti totalni kolaps u smislu organizacije i provođenja nastave, dogodio se nagli preokret. Sve najbolje što Škola krije u sebi je došlo na vidjelo i pokazalo se da je itekako sposobna. Baš za inat, Škola je informatički opremila sve svoje djelatnike i počela provoditi nastavu na daljinu vodeći pri tome računa da svaki učenik ima uvjete da takvu nastavu prati od kuće. Već prvih dana se pokazalo da će biti teško ali već u ponedjeljak naše školsko zvono je odzvonilo 1. virtualni sat.

Svi smo kao osoblje Škole zajedno s našim učenicima koji su smisao našeg rada bili ponosni. Tada smo znali da onog dana kad se vratimo u naše klupe ne trebamo spuštati pogled ispred izložene slike našeg slavnog znanstvenika.Od tog ponedjeljka škola diše zajedno. Nema ni važnih ni važnijih ni sposobnih ni nesposobnih. Svaki djelatnik u okviru svojih mogućnosti doprinosi uređenju škole. Škola radi svaki radni dan i spremna je za redoviti završetak nastavne godine te upise učenika i početak nove nastavne godine u rujnu 2020. Tada će se aktivirati e-dnevnik, u planu je da se uz fiksni postaviti i bežični internet za sve učenike i djelatnike te će učenike dočekati novi specijalizirani praktikumi za strojarstvo, promet i elektrotehniku.

Nadamo se da će napori koje sada ulažemo u opremljenost škole doprinijeti boljoj obrazovanosti naših učenika te da će interes za naša zanimanja stalno rasti. Unaprijedili smo četverogodišnja zanimanja u sektorima strojarstva i prometa pa se od ove godine učenici mogu upisati u smjer tehničar cestovnog prometa – novi strukovni kurikulum. Za ostvarivanje prava za provođenje nastave za navedena nova zanimanja bilo je potrebno ostvariti materijalne i prostorne uvjete koje Škola u ovom trenutku posjeduje.

Svim našim bivšim i sadašnjim učenicima, njihovim roditeljima, sugrađanima te ostalim prijateljima koji nam pomažu da škola ide u korak s vremenom se zahvaljujemo u ime svih djelatnika i ovim ih putem pozivamo da slijedeće godine na ovaj nama važan dan budu naši gosti.’

Marica Barać, ravnateljica, dipl.inž.