Prilika za maturante - besplatno studiranje na jednom od najboljih učilišta u Hrvatskoj

Autor: Toni Dukić, 5. 6. 2020.

Udruga za poticanje i razvoj obrazovanja - Servus koju čine ugledne domaće tvrtke (Tehnozavod Marušić, Tehnomedika…), u akademskoj godini 2020./2021. (počinje 28.9.2020.) stipendirat će dvoje studenata slabijeg imovinskog stanja koji na Visokom učilištu Algebra upišu neki od preddiplomskih studija iz područja računarstva (programsko inženjerstvo, sistemsko inženjerstvo ili multimedijsko računarstvo).

Stipendija je namijenjena maturantima koji imaju želju i ambiciju te potencijal završiti najkvalitetniji stručni studij u Hrvatskoj ali si ga, zbog imovinske situacije, ne mogu priuštiti.

Ovogodišnja suradnja udruge Servus i Visokog učilišta Algebra predstavlja nastavak i proširenje lanjske suradnje kada je Tehnozavod Marušić, jedan od osnivača spomenute udruge, započeo ovu inicijativu stipendiranja studenata računarstva. Prošlogodišnja iskustva s ovim načinom stipendiranja izuzetno su pozitivna, a student (završio Elektrostrojarsku školu Varaždin) kojemu je ona dodijeljena ispunjava sva očekivanja te izvrsno napreduje kroz studij.

Vrednovanje prijava za punu stipendiju uzet će u obzir: ocjene iz srednje škole koje moraju u ukupnom prosjeku svih ocjena biti najmanje 4.2, ostvareni rezultat na ispitima državne mature (Hrvatski jezik, Matematika, Engleski jezik), rezultate na natjecanjima iz računarstva, informatike i matematike (ako je kandidat sudjelovao na istima), relevantne projekte (ako je kandidat sudjelovao na istima), pisma preporuke, kao i trenutni socijalno-ekonomski status kandidata.

Prijave su otvorene do 6. srpnja 2020.

Zainteresirani budući studenti moraju ispuniti Zamolbu za punu stipendiju udruge Servus koja se nalazi u prilogu poruke, priložiti pripadajuće dokumente te sve poslati na adresu stipendija@racunarstvo.hr (više informacija).

Obveze studenta:

• student je u obvezi po završetku preddiplomskog studijskog programa kod obveznika plaćanja uz adekvatnu naknadu/plaću odraditi 12 mjeseci pripravničkog staža,
  • student je u obvezi tijekom 3. akademske godine kod obveznika plaćanja uz adekvatnu naknadu/plaću odraditi 6 tjedana stručne prakse.

*udruga za poticanje i razvoj obrazovanja - Servus obvezuje se platiti troškove studija za sve tri akademske godine isključivo ukoliko će student studirati po principu „godina za godinom“, odnosno ukoliko će student stjecati minimalno 40 ECTS bodova u svakoj akademskoj godini.

Priloženi dokumenti:
Zamolba_za_punu_stipendiju_udruge_Servus.doc (772.50 KB)