Ideja godine 2020

Autor: Matea Bešlić, 19. 2. 2020.

Ideja godine poslovno je natjecanje koje se ove godine održava po osmi put u organizaciji portala srednja.hr. Riječ je o prilično drugačijem srednjoškolskom natjecanju jer ne postoji jasna špranca koja vodi do pobjede, već tražimo znanje, inovativnost i dobru prezentaciju projekta. Ono što želimo vidjeti od natjecatelja je primjenu neke nove tehnologije koja ih može dovesti do poslovnih uspjeha.

Upravo su krenule rane prijave koje će trajati do 12. ožujka. Ako pošaljete svoj poslovni plan do tada možete dobiti recenziju na svoju prijavu i priliku za popravak. Finalne Prijave ćemo primati sve do 26. ožujka. Proglašenje 10 finalista bit će 29. ožujka.

Natjecatelji se na natjecanje prijavljuju slanjem poslovnog plana na mail idejagodine@srednja.hr.

Obrazac i upute za ispunjavanje poslovnog plana možete skinuti na ovom linku.

Prijaviti se mogu učenici samostalno ili u timova do tri člana, a svaki tim može imati jednog profesora mentora. Prijavljeni timovi ne moraju biti polaznici istih škola, niti im profesor mentor mora predavati.

Pobjednici Ideje godine dobivaju priliku za daljnji razvoj svoje ideje uz mentorstvo i putovanje u Bruxelles.

Često postavljana pitanja i odgovore o projektu pronađite ovdje. Pratite sve novosti na Facebook stranici Ideja godine, na stranici srednja.hr/Ideja-godine ili nas pitajte putem maila idejagodine@srednja.hr.

Izvor: srednja.hr