Grad Sinj: JAVNI NATJEČAJ za dodjelu stipendija srednjoškolcima lošijeg imovinskog statusa s područja Grada Sinja u 2019./2020. godini

Autor: Matea Bešlić, 22. 1. 2020.

Grad Sinj dodjeljuje 50 učeničkih stipendija namijenjenih srednjoškolcima lošijeg imovinskog statusa s područja Grada Sinja.

Stipendije se odobravaju za šest (6) mjeseci u iznosu od 300,00 kuna mjesečno.

Natjecati se mogu učenici srednjih škola, državljani Republike Hrvatske s prebivalištem na području Grada Sinja najmanje 6 mjeseci prije objavljivanja Javnog natječaja ako redovito, bez ponavljanja, pohađaju neku od srednjih škola na području Republike Hrvatske, ako im prosječni mjesečni prihod po članu zajedničkog kućanstva ostvaren u šest (6) mjeseci koji prethode mjesecu objave Natječaja ne prelazi iznos od 1.500,00 kuna i ako ne koriste neku drugu stipendiju ili potporu u svrhu školovanja.

Prijavu na Javni natječaj podnose učenici osobno i ne mogu je podnositi druge osobe u njihovo ime.

POTREBNA DOKUMENTACIJA:

• popunjena Prijava na Natječaj na propisanom obrascu vlastoručno potpisana, za maloljetne učenike prijavu supotpisuje roditelj/skrbnik;
  • potvrda o redovitom upisu u 2019./2020. školsku godinu izdana od strane srednje škole koju pohađa, s naznakom godine upisa u prvi razred, kao i razreda u koji je učenik upisan u tekućoj školskoj godini;
  • potvrda o prebivalištu (za svakog kandidata);
  • potvrda porezne uprave - dokaz o prihodima svih članova zajedničkog kućanstva za šest (6) mjeseci koji prethode mjesecu objave natječaja (svi kandidati);
  • izjava da nije korisnik neke druge stipendije ili potpore u svrhu školovanja (svi kandidati).

Prijave se podnose Komisiji za provedbu postupka dodjele stipendija srednjoškolcima lošijeg imovinskog statusa s područja s područja Grada Sinja, preko pisarnice Grada Sinja, Dragašev prolaz 24, Sinj, predajom popunjenog Obrasca Prijave na Natječaj s potrebnom dokumentacijom.

Natječaj je otvoren od 20. siječnja 2020. godine, odnosno od dana objave na službenim internetskim stranicama Grada Sinja, www.sinj.hr i traje do 7. veljače 2020. godine. Obrazac za prijavu može se dobiti u Uredu Grada ili preuzeti na internet stranicama Grada Sinja.

Prijedlog rang liste kandidata za dodjelu stipendija srednjoškolcima lošijeg imovinskog statusa s područja Grada Sinja bit će objavljen na oglasnoj ploči Grada Sinja i na službenim internetskim stranicama Grada Sinja, www.sinj.hr, u roku 30 dana od isteka roka za podnošenje prijava.

Prilozi:

1. Tekst Natječaja