NATJEČAJ ZA UPIS U 1.RAZRED SREDNJE ŠKOLE

Autor: Grgo Dukić, 29. 5. 2019.

Natječaj za upis sadrži:

1. POPIS PROGRAMA obrazovanja i broj upisnih mjesta
  2. ROKOVE za upis učenika u I. razred
  3. PREDMET POSEBNO VAŽAN ZA UPIS koji određuje srednja škola
  4. NATJECANJE IZ ZNANJA KOJE SE VREDNUJE pri upisu
  5. POPIS ZDRAVSTVENIH ZAHTJEVA
  6. POPIS POTREBNIH DOKUMENATA koji su uvjet za upis u pojedini program obrazovanja
  7. DATUM ODRŽAVANJA PROVJERE ZNANJA STRANOG JEZIKA za učenike koji u osnovnoj školi nisu učili engleski jezik
  8.  POPIS STRANIH JEZIKA koji se izvode u školi kao obvezni nastavni predmet

Pri upisu u OBRAZOVNI PROGRAM JMO (jedinstveni model obrazovanja) učenici moraju donijeti liječničku svjedodžbu medicine rada za upisano zanimanje i 4 ugovora o naukovanju (koje kupuju u knjižari, a ugovori moraju biti potpisani od strane roditelja te potpisani i pečatirani od strane licenciranog obrtnika).

Učenici primljeni u zanimanje VOZAČ MOTORNOG VOZILA, ELEKTROTEHNIČAR i STROJARSKI RAČUNALNI TEHNIČAR također moraju donijeti liječničku svjedodžbu medicine rada kako bi se vidjelo da zadovoljavaju uvjete za to zanimanje, a učenici primljeni u zanimanje TEHNIČAR CESTOVNOG PROMETA moraju donijeti liječničku potvrdu nadležnog liječnika školske medicine.

IZNIMNO, kandidat koji u trenutku upisa nije u mogućnosti dostaviti liječničku svjedodžbu medicine rada, pri upisu dostavlja potvrdu obiteljskog liječnika, a liječničku svjedodžbu medicine rada dostavlja školi najkasnije do kraja prvoga polugodišta prvoga razreda.

Kandidat koji upisuje program obrazovanja za vezane obrte dužan je, pri upisu ili najkasnije do kraja prvog polugodišta prvog razreda, dostaviti školi liječničku svjedodžbu medicine rada i sklopljen ugovor o naukovanju.